yangın söndürme tüpü nasıl doldurulur

Yangın söndürme tüpü dolum işlemini yapmak için alanında eğitimli ve gerekli ekipmanlara sahip olmanız gerekmektedir. Herhangi bir kişi yangın söndürme tüpü doldurmak isterse gerekli alet ve edavatlar olmadığı için bunu yapamayacaktır. Aynı zamanda kurumsal firmalar dışında yaptırılan dolumlar yasal açıdan geçerli sayılmayacaktır. İş yeri ruhsatı vb. durumlar için dolum yaptırmak isteyen kişiler mutlaka bir firmadan hizmet almak zorundadır. Aynı zamanda  aldığınız hizmeti faturalandırmanız gerekmektedir. yangın söndürme tüpü parçaları

Peki yangın söndürme tüpü adım adım nasıl doldurulur;

  1. Tarihi geçmiş yangın söndürme tüpünün içerisindeki basınçlı gaz kontrollü şekilde çıkartılır. Tüp içerisinde gaz kalmayacak şekilde boşaltılır.
  2. Tüpün içerisindeki gaz basıncı alındıktan sonra tüpün içinde kalan toz tamamen boşaltılır.
  3. Boşaltma valfi tüpün içerisinde çıkarılır.
  4. Tüpün içerisi temizlenir.
  5. Tüpün içerisinden çıkan parçaların hasar görüp görmediği kontrol edilir. Herhangi bir hasar görülmese bile contalar emniyet amaçlı değiştirilir.
  6. Tüpün amacına göre değişen maddeler tüpün içerisine konulur karbondioksit, kuru kimyasal toz gibi maddeler.  Konulan maddelerin miktarı tüpün boyutuna göre değişkenlik gösterir.
  7. Tüp doğru basınç altında tekrardan doldurulur.

Yukarıdaki maddelerde adım adım yangın söndürme tüpünün nasıl doldurulacağı hakkında bilgi verdik. Yangın söndürme sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda firmamız tarafından uygun fiyatlara yangın söndürme tüpü dolum işlemi yapılmaktadır. Bizimle iletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.

Yangın söndürme tüpü dolumu ile ilgili sayfamız olan İstanbul Yangın Söndürme Tüpü dolumu sayfamızı incelemeyi unutmayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.